Slide background

Jakiej długości powinien być film ślubny?

Dzień ślubu jest najpiękniejszym dniem zakochanej pary, która chce przypieczętować swój związek. Wszystkie przygotowania do tak ważnego dnia, jakim jest ślub trwają kilka miesięcy, każdy szczegół musi być dopracowany i zgodny z oczekiwaniami Młodych.

Wzorzec filmów ślubnych

Praktycznie od zawsze film ślubny kojarzy nam się z kilkugodzinną kasetą VHS, na której nagrany jest cały ślub w kościele, powitanie Młodych przez rodziców, wesele i oczepiny. Obecnie nikt już nie chce oglądać tak długich uroczystości, ponieważ jest to najzwyczajniej nudzące. Teraz momentami TOP są:

  • Błogosławieństwo
  • Składanie przysięgi
  • Przywitanie chlebem i solą
  • Pierwszy taniec
  • Podziękowania dla rodziców
  • Kilka ujęć z zabawy weselnej
  • Tort
  • Oczepiny

Są to punkty, które niezależnie od długości filmu ślubnego powinny się na nim znaleźć. W sytuacji, gdy jest to półgodzinny filmik, kamerzysta ślubny Szczecin wykorzystuje do jego stworzenia kilka najważniejszych kadrów z tych momentów.

Nasza firma posiada duże doświadczenie w tworzeniu projektów łączących zarówno film jak i zdjęcia, montując film ślubny tak by całość była spójna i przyniosła oczekiwany efekt. Całość naszej oferty możesz sprawdzić na stronie: Alpha Creation

Ile powinien trwać film ślubny?

Tak naprawdę nie ma na to złotego środka, wszystko zależy od Młodej Pary i ich oczekiwań, a również od tego co posiada w swojej ofercie firma, którą wynajmujemy. Wszystko zależy od kilku ważnych czynników, które ustala z klientami nasz kamerzysta ślubny Szczecin jeszcze przed ceremonią.  Ponieważ obecnie na rynku istnieje bardzo duża konkurencja, firmy prześcigają się w coraz to nowszych propozycjach, biorąc pod uwagę najnowsze technologie fotovideo.

Wybierając naszą firmę tworzenie filmów weselnych będzie spektakularne i wyjątkowe, a zarazem nie będzie nudził on podczas oglądania, będzie trwał maksymalnie 40 minut. Ostateczna decyzja mimo wszystko zawsze należy do klienta.

Ponieważ kamerzysta weselny Szczecin podchodzi do każdego projektu weselnego indywidualnie, konieczne jest wcześniejsze ustalenie z nim wszystkich szczegółów. Musimy poinformować go o tym czego oczekujemy, co ma się znaleźć na filmie ślubnym i czego nie powinien nagrywać (chociażby pijanego wujka Stasia na parkiecie). Dobry kamerzysta weselny powinien rozumieć również stres, który towarzyszy Młodej Parze w tak ważnym dniu. Dlatego też istotne jest, by posiadał umiejętność tak zwanego “wyluzowania nas” podczas nagrywania lub robienia zdjęć, tak by wszystkie ujęcia były wyjątkowe i odzwierciedlały towarzyszące nam emocje. Nie powinniśmy go więc traktować jako Pana z kamerą, który nagra nasz każdy grymas, lecz jako dobrego kolegę, który potrafi rozładować napięcie.

Oczekiwania wobec filmu ślubnego

Mają one wpływ na długość filmu oraz to w jakiej formie będzie on wykonany. Niektórzy chcą, aby zawierał on cały ślub i gości tańczących przy kilku utworach na weselu. Inni zaś życzą sobie, aby były na nim również najoryginalniejsze życzenia gości. Taki film jest zazwyczaj na tyle krótki, by nie znudził się podczas oglądania, a zarazem na tyle długi, by zawierał wszystkie punkty preferencyjne zleceniodawców. Najczęściej średnio wynosi on maksymalnie dwie godziny. Dla niektórych klientów jest to jednak za długo. I z pomocą przychodzi nam inny projekt, który jest nie mniej ciekawy, ale dużo krótszy.

Jest to krótki, półgodziny film, który zawiera tylko najistotniejsze momenty - zarówno te radosne jak i wzruszające. Może być to moment składania przysięgi małżeńskiej, podziękowania rodzicom czy kilka ujęć z zabawy weselnej gości. W połączeniu z ciekawymi przejściami i odpowiednią muzyką, całość tworzy krótką, lecz ciekawą pamiątkę.

Teledysk ślubny

Ponieważ wszystko idzie z duchem czasu, a co roku na rynku pojawiają się coraz to nowsze i ciekawsze projekty, filmowanie wesel Szczecin preferuje nietypowe rozwiązania, które będą miłym zaskoczeniem zarówno dla Młodych jak i pozostałych gości. Wyjątkowym i ciekawym numerem jeden w ofercie jest obecnie teledysk ślubny. Należy jednak wiedzieć, że film ślubny, a teledysk ślubny są to dwa różne projekty. Ten drugi trwa kilka minut i jest na tyle dynamiczny, by uchwycić w ciągu nich wszystkie najważniejsze momenty, wedle uznania Młodych. Co powinien zawierać, by całość była emocjonalna? Otóż najważniejszymi aspektami są, między innymi: piosenka, ważne przedmioty, historia poznania, ważne miejsca lub pamiątki z okresu trwającego związku.

Doświadczony kamerzysta ślubny Szczecin potrafi wykorzystać najnowsze technologie, by teledysk ślubny był dynamiczny i posiadał niepowtarzalny charakter, a zarazem był niepowtarzalną i cenną pamiątką.

Odpowiadając na pytanie: jak długo powinien trwać film ślubny? odpowiedź nigdy nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od oczekiwań Pary Młodej. Doświadczony kamerzysta ślubny Szczecin na pewno nie tylko podpowie nam co powinno się na nim znajdować i ile powinien on trwać, by nie znudził nawet najbardziej zapalonego fana filmów podczas jego oglądania, ale również będzie potrafił stworzyć indywidualny i nowoczesny projekt, który będzie spełniał nasze oczekiwania.